LAATSTE NIEUWS OVER LUVERRE QUARTZ

Thuis / Nieuws / Hoe hoge temperaturen kan kwarts weerstaan

Hoe hoge temperaturen kan kwarts weerstaan

Aantal keren bekeken: 0     Auteur: Site-editor Publicatietijd: 02-11-2026 Herkomst: Locatie

Informeer

knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
deel deze deelknop
Hoe hoge temperaturen kan kwarts weerstaan

Kwartsglas is bestand tegen continue bedrijfstemperaturen van 1100°C tot 1200°C, waarbij kortstondige blootstelling tot 1400°C mogelijk is, afhankelijk van de kwaliteit en geometrie. Het absolute verwekingspunt ligt veel hoger – doorgaans tussen 1500°C en 1670°C – maar geen enkele verantwoordelijke leverancier raadt aan om voor productieprocessen in de buurt van die drempel te werken. Voor halfgeleiderdiffusieovens die op 1200°C of hoger draaien, is de beperkende factor niet het smelten, maar de devitrificatie (kristallisatie) en doorzakvervorming, die beide versnellen met de tijd, de temperatuur en de oppervlakteverontreiniging.


Als u kwartscomponenten aanschaft voor een proces bij hoge temperaturen en op de datasheet staat alleen 'bestendig tegen hoge temperaturen', beschikt u niet over voldoende informatie om die leverancier te kwalificeren. Deze gids geeft u de engineeringnummers en inkoopvragen die u daadwerkelijk nodig heeft.


10-3500 mm transparante, hittebestendige optische staafkwartsstaaffabriek


Wat betekent 'Hoge temperatuur' eigenlijk voor kwartsglas?


Kwartsglas heeft geen scherp smeltpunt zoals metaal. Het wordt geleidelijk zachter over een temperatuurbereik, wat betekent dat de praktische limiet volledig afhangt van hoe lang je het blootstelt, welke belasting het draagt ​​en hoe puur het materiaal is.


De drie drempels die van belang zijn bij aanbestedingsgesprekken zijn:

Continue werktemperatuur: 1100–1200°C. Dit is het bereik waarin gesmolten kwarts gedurende langere perioden kan werken zonder onaanvaardbare vervorming. Voor stabiliteit op de lange termijn (denk aan ovenbuizen die weken achter elkaar draaien) beperken veel ingenieurs het instelpunt tot 1100°C om de levensduur van de buizen te behouden.


Maximaal op korte termijn: 1400–1450°C. Korte excursies (minuten tot enkele uren) zijn in veel toepassingen acceptabel, maar de marge wordt snel kleiner als het onderdeel mechanisch wordt belast of dunne wanden heeft.


Verwekingspunt: ~1500–1670°C. Op dit bereik vervormt kwarts onder zijn eigen gewicht. Dit is een materiaaleigenschapreferentie, geen ontwerpdoel.


Voor borosilicaatglas (Pyrex, Duran) dat wordt gebruikt in laboratoriumgerei met lagere temperaturen, ligt de continue limiet ongeveer 230°C, bij kortstondig gebruik tot 400°C. Kwarts is geen marginale upgrade; het werkt volledig in een andere temperatuurklasse.


hittebestendige JGS2-kwartsplaat


Waarom de 'smeltpunt'-vraag kopers misleidt


Als een inkoopmanager vraagt ​​'bij welke temperatuur smelt kwarts', is het eerlijke antwoord 1660°C tot 1710°C, maar dat getal heeft vrijwel geen praktische waarde. Kwartsbuizen in een diffusieoven bij 1300°C zullen niet smelten, maar ze kunnen lang voordat ze het smeltpunt bereiken doorbuigen, kromtrekken of verglazen tot het punt waarop ze bezwijken.


Twee faalmodi domineren de prestaties van kwarts bij hoge temperaturen in de echte wereld:


Ontglazing is de omzetting van amorf gesmolten kwarts in kristallijn cristobaliet. Het begint op vrije oppervlakken, vaak veroorzaakt door alkalische verontreiniging (natrium uit vingerafdrukken, kalium door hantering of onzuiverheden in de ovenomgeving). Zodra cristobaliet zich vormt, kan het uiteenspatten en deeltjes afwerpen – catastrofaal in halfgeleider- of optische toepassingen. De snelheid neemt toe met de temperatuur, het OH-gehalte en de oppervlakteverontreiniging.


Verzakking is een stroperige vervorming onder invloed van de zwaartekracht. Een horizontale kwartsbuis in een oven zal geleidelijk buigen. De doorzaksnelheid is afhankelijk van de wanddikte, diameter, temperatuur en het hydroxylgehalte (OH). Een verdubbeling van de wanddikte vermindert de doorzaksnelheid met grofweg een factor drie. Daarom worden op maat gemaakte dikwandige buizen vaak gespecificeerd voor kritische oventoepassingen.


Dit is de reden waarom een ​​op maat gemaakte kwartsfabrikant die de geometrie van uw oven en de steunafstand begrijpt waardevoller is dan iemand die eenvoudigweg een temperatuurclassificatie opgeeft.


Hoogfrequente ovenkwarts verwarmingsbuis Groothandelaar


Hoe zuiverheid en OH-gehalte de temperatuurvergelijking veranderen


Niet alle kwarts is gelijk bij hoge temperaturen. De twee materiaalvariabelen die de thermische prestaties het meest direct beïnvloeden zijn de metaalonzuiverheidsniveaus en het hydroxylgehalte (OH).


Hoogzuiver gesmolten kwarts voor halfgeleider- en laboratoriumtoepassingen richt zich doorgaans op 99,99%+ SiO₂, met sporenmetalen in het lage ppm-bereik. Alkali-elementen (Na, K, Li) zijn bijzonder schadelijk omdat ze de begintemperatuur van de ontglazing verlagen en oppervlaktekristallisatie bevorderen. Als uw toepassing herhaalde thermische cycli of direct wafelcontact met zich meebrengt, is het specificeren van laag-alkalikwarts niet optioneel.


Het OH-gehalte beïnvloedt de viscositeit en de weerstand tegen uitzakken. Kwarts met een lagere OH-waarde heeft een hogere viscositeit bij een bepaalde temperatuur, wat betekent dat het beter bestand is tegen vervorming. Synthetisch gesmolten silica kan een OH-niveau van minder dan 10 ppm bereiken, terwijl sommige natuurlijke kwartskwaliteiten 100-350 ppm of hoger bereiken. Voor horizontale buizen, grote flenzen of andere onderdelen die lasten op temperatuur dragen, is materiaal met een lage OH-waarde de veiligere specificatie, maar het kost meer en kan de doorlooptijd verlengen. Een leverancier die de afweging kan uitleggen en beide opties kan aanbieden, is een leverancier die de moeite waard is om te behouden.


Fabrikant van kwartsverwarmingsbuizen met hoge frequentie


Welk kwartsproduct kan welke temperatuur aan?


Hetzelfde basismateriaal gedraagt ​​zich verschillend, afhankelijk van de geometrie en toepassing. Hier ziet u hoe de belangrijkste productcategorieën overeenkomen met reële bedrijfsomstandigheden:


Kwartsbuizen voor diffusieovens en CVD-systemen werken doorgaans continu bij 1100–1200 °C. Boven 1200°C wordt de levensduur van de buis dramatisch korter en wordt de wanddikte van cruciaal belang. Halfgeleiderdiffusieprocessen werken vaak in het bereik van 800–1200 °C, afhankelijk van de stap.


Kwartskroezen voor het trekken van siliciumkristallen ondergaan enkele van de meest veeleisende omstandigheden in de industrie. Binnenoppervlakken komen in contact met gesmolten silicium bij een temperatuur van meer dan 1400°C, terwijl de smeltkroes structurele integriteit moet behouden onder vacuüm of inerte atmosfeer. Synthetische smeltkroezen met een hoge zuiverheid en een laag OH-gehalte hebben de voorkeur voor dislocatievrije kristalgroei.


Kwartsplaten en -schijven die worden gebruikt als ovenvoeringen of thermische schilden werken doorgaans bij 1000–1200 °C. Omdat ze vaak op elkaar worden gestapeld of aan de randen worden ondersteund, is de weerstand tegen doorzakken net zo belangrijk als de absolute temperatuurbestendigheid.


Kwartsvensters voor optische of lasertoepassingen kunnen lagere bulktemperaturen zien, maar moeten de optische helderheid behouden. Het afstemmen van de thermische uitzetting en het OH-gehalte beïnvloeden de homogeniteit van de brekingsindex, vooral bij diep-UV-lithografische optica.


Kwartsflenzen en -ringen zijn vaak het zwakke punt bij montage bij hoge temperaturen. De verbinding tussen een flens en een buis, of het afdichtingsoppervlak zelf, kan tijdens thermische cycli een spanningsconcentrator worden. Aangepaste bewerking die past bij uw passende hardware (in plaats van een standaardflens op een niet-standaard buis te forceren) voorkomt lekken en voortijdige defecten.


Kwartsboten voor het hanteren van wafels moeten bestand zijn tegen doorzakken bij procestemperatuur, terwijl de precieze sleufafmetingen behouden blijven. Een boot die 0,5 mm doorbuigt, kan fouten bij het hanteren van wafers veroorzaken in een geautomatiseerde fabriek.


Kwartsglas in verschillende vormen


Hoe kwarts te specificeren voor service bij hoge temperaturen: een inkoopchecklist


Wanneer u een offerte aanvraagt ​​voor kwarts voor hoge temperaturen, kan de leverancier u geen nauwkeurig advies (of een concurrerende prijs) geven zonder de volgende informatie. Als u dit vooraf verstrekt, wordt de offertecyclus verkort en wordt het risico verkleind dat een onderdeel tijdens de service faalt.


Bedrijfstemperatuurprofiel. Vermeld de continue temperatuur, de maximale korte excursie en de duur van die excursie. 'Tot 1200°C' betekent iets anders bij een cyclus van 30 minuten dan bij een oven van 500 uur.


Sfeer. Vacuüm, inert gas, oxiderend of reducerend? Kwarts gedraagt ​​zich bij elk anders. Waterstofatmosferen kunnen bijvoorbeeld de devitrificatiekinetiek beïnvloeden. Alkalidampen van aangrenzende materialen vormen een verborgen risico.


Mechanische belasting. Is het onderdeel zelfdragend? Wat is de overspanning tussen de steunen? Zal het waferboten of andere armaturen vervoeren? Een horizontale buis met een vrijdragende overspanning van 1 meter heeft een heel andere wanddikte nodig dan een verticale buis.


Thermische cyclusfrequentie. Herhaaldelijk verwarmen en afkoelen binnen het cristobaliet-inversiebereik (~270°C) kan afbladderen veroorzaken als er al ontglazing heeft plaatsgevonden. Als uw proces dagelijks verloopt, specificeer dan materiaal met een laag alkalisch en laag OH-gehalte en plan een periodieke inspectie.


Zuiverheidseisen. Welk vervuilingsniveau is acceptabel voor uw proces? Front-end-processen bij halfgeleiders vereisen doorgaans controle van metaalverontreiniging op ppb-niveau, waarvoor gecertificeerd laag-extraheerbaar kwarts vereist is. Algemeen gebruik van industriële ovens kan hogere onzuiverheidsniveaus tolereren tegen lagere kosten.


Afmetingen interface. Flensboutpatronen, O-ringgroeven, buisuiteindeafwerkingen en wafelgleuftoleranties zijn allemaal van belang. Een leverancier die bewerkingen volgens uw tekening aanbiedt in plaats van een catalogusonderdeel in uw ontwerp te forceren, lost de meest voorkomende oorzaak van installatievertragingen op.


Hoeveelheid en levertijd. Dit is waar flexibiliteit bij kleine batches goede leveranciers scheidt van orderontvangers. Als u vijf op maat gemaakte flenzen nodig heeft voor een pilotleiding, dan lost een fabriek die een MOQ van 500 stuks vereist uw probleem niet op. Aangepaste fabricage met een lage of geen MOQ is een legitiem selectiecriterium voor bouwers van R&D en speciale apparatuur.


5-80 mm JGS1-3 UV vierkante kwartsplaat


Veelvoorkomende inkoopproblemen en hoe aangepaste kwartsproductie deze oplost


'We kunnen de maat die we nodig hebben niet vinden.' Standaard kwartsbuisinventarisaties omvatten veel voorkomende OD/ID-combinaties, maar retrofits van ovens en oudere apparatuur vereisen vaak niet-standaard afmetingen. Een fabrikant met interne teken- en bewerkingsmogelijkheden kan buizen, flenzen en ringen produceren volgens uw exacte afdruk, in plaats van u te vragen een nieuw ontwerp te maken op basis van een catalogus.


'De kwaliteit van de vorige leverancier was inconsistent.' Kwartsfouten zijn vaak te wijten aan onzichtbare variabelen: variatie in het OH-gehalte, oppervlakteverontreiniging of onvoldoende uitgloeien na de bewerking. Een leverancier met gedocumenteerde materiaalcertificering en stabiele procescontrole is een premie waard ten opzichte van de laagste prijsopgave. Vraag voor kritische onderdelen batchspecifieke COA’s (analysecertificaten) aan.


'Onze levertijd is zes weken en we hebben het binnen twee weken nodig.' Kwarts op maat is geen kant-en-klaar product. Maar een verticaal geïntegreerde fabrikant die het snijden, slijpen, polijsten en inspecties in eigen beheer regelt, kan de planningen comprimeren die anders in de rij zouden staan ​​achter grotere orders bij een handelsbedrijf.


'We hebben 20 stuks nodig, geen 2.000.' Veel buitenlandse kopers in R&D, pilotproductie of speciale apparatuur worden met dit exacte probleem geconfronteerd. Op maat gemaakte productie met een lage MOQ overbrugt de kloof tussen prototypewinkels die niet kunnen schalen en massaproducenten die een productielijn niet zullen onderbreken voor een kleine bestelling.


'Het onderdeel faalde op temperatuur en de leverancier gaf de schuld aan ons proces.' Dit is waar applicatie-engineering van belang is. Een kwartsleverancier die vraagt ​​naar de atmosfeer van uw oven, de geometrie van de ondersteuning en de thermische cyclus alvorens een offerte uit te brengen, zal waarschijnlijk een onderdeel leveren dat overleeft. Als het gesprek begint en eindigt met 'welke buitendiameter en wanddikte', blijf dan zoeken.


Corrosiebestendig 8-500 mm UV-transparant kwartssubstraat


Veelgestelde vragen: vragen over de aanschaf van kwarts bij hoge temperaturen


Wat is de maximale continue temperatuur voor kwartsglas?

1100–1200°C voor de meeste soorten gesmolten kwarts. Voor langdurig gebruik (wekenlang continu gebruik) is 1100°C het veiligere plafond. Korte termijn excursies naar 1400°C zijn in veel geometrieën mogelijk.


Bij welke temperatuur wordt kwarts zacht?

Het verwekingspunt wordt doorgaans gerapporteerd tussen 1500°C en 1670°C, afhankelijk van de meetmethode en materiaalkwaliteit. Dit is geen werklimiet; vervorming kan optreden bij lagere temperaturen onder belasting.


Smelt kwarts bij 1700°C?

Het smelttraject bedraagt ​​ongeveer 1660–1710°C, maar kwarts zal verzakken en verglaasen voordat het deze temperatuur bereikt. Geen enkel productieproces mag het smeltpunt benaderen.


Wat is het verschil tussen kwarts- en borosilicaatglas voor hoge temperaturen?

Borosilicaatglas (Pyrex/Duran) is beperkt tot ongeveer 230°C continu en 400°C op korte termijn. Kwarts werkt continu bij 1100–1200 °C. Ze zijn niet uitwisselbaar bij toepassingen bij hoge temperaturen.


Wat zorgt ervoor dat kwarts ontglaast?

Oppervlakteverontreiniging (vooral alkalimetalen zoals natrium en kalium), hoog OH-gehalte en langdurige blootstelling boven 1000–1100°C. Devitrificatie leidt tot het afstoten van deeltjes en mechanische verzwakking.


Kunnen kwartsbuizen worden gebruikt in een vacuümoven?

Ja, maar de temperatuurlimiet kan lager zijn dan bij inert gas, omdat vacuüm de warmteoverdracht vermindert en de thermische gradiënten kan vergroten. Raadpleeg uw leverancier voor het specifieke vacuümniveau en temperatuurprofiel.


Hoe beïnvloedt het OH-gehalte de prestaties bij hoge temperaturen?

Een lager OH-gehalte verhoogt de viscositeit en vermindert de uitzaksnelheid. Voor horizontale buizen en dragende delen bij hoge temperatuur, specificeer kwarts met een lage OH. Synthetische kwaliteiten kunnen <10 ppm OH bereiken.


Kunnen jullie op maat gemaakte kwartsflenzen bewerken die passen bij mijn bestaande hardware?

Ja. Een fabrikant op maat kan flenzen, ringen en adapters produceren volgens uw tekening of monster, inclusief boutpatronen, O-ringgroeven en afdichtingsoppervlakken.


Wat is de minimale bestelhoeveelheid voor op maat gemaakte kwartsonderdelen?

Dit verschilt per leverancier. Sommige fabrieken hebben grote MOQ's nodig; anderen ondersteunen lage MOQ- of prototypehoeveelheden. Als u inkoopt voor R&D of een pilotlijn, bevestig dan de MOQ voordat u een offerte aanvraagt.


Hoe maak ik kwarts schoon voor gebruik bij hoge temperaturen?

Gebruik schone handschoenen om alkalische verontreiniging te voorkomen. Voor kritische toepassingen kunt u reinigen met zeer zuivere alcohol of een verdunde HF-ets, gevolgd door spoelen en drogen met DI-water. Vingerafdrukken zijn een echte bron van devitrificatiekiemvorming.


Zakt kwarts uit bij 1200°C?

Ja, na verloop van tijd. De doorbuigingssnelheid is afhankelijk van de temperatuur, wanddikte, steunoverspanning en OH-gehalte. Een horizontale buis bij 1200°C met onvoldoende wanddikte of steunafstand zal vervormen. Specificeer dikwandige buizen en tussensteunen voor kritische toepassingen.


Wat is de thermische schokbestendigheid van kwarts?

Uitstekend. Dunne secties kunnen boven 1500°C worden verwarmd en in water worden afgeschrikt zonder te barsten. De werkelijke thermische schokprestaties zijn echter afhankelijk van de geometrie, wanddikte en restspanning als gevolg van de bewerking.


Kunt u kwartsonderdelen uit mijn monster produceren?

Ja. Reverse-engineering op basis van een fysiek monster is een standaardservice voor kwartsfabrikanten op maat. Geef het monster de kritische afmetingen gemarkeerd, en de fabrikant kan een tekening ter uw goedkeuring maken voordat hij met de bewerking begint.


Welke certificeringen moet ik aanvragen voor kwarts van halfgeleiderkwaliteit?

Vraag een analysecertificaat aan voor metallische onzuiverheden (Na, K, Fe, Al, etc.), OH-gehalte en maatinspectie. Vraag voor fab-gebruik of het materiaal voldoet aan uw specifieke SEMI- of interne reinheidsspecificaties.


Hoe ontvang ik een offerte voor op maat gemaakte kwartsonderdelen voor hoge temperaturen?

Stuur een tekening (PDF, STEP of DWG) met bedrijfstemperatuur, atmosfeer, hoeveelheid en eventuele zuiverheidseisen. Een responsieve leverancier bevestigt de haalbaarheid en doorlooptijd binnen 24-48 uur voor standaardgeometrieën.


Onderzoeksexperiment JGS2 kwartsglas Prijs


Waarom voor ons kiezen voor kwartscomponenten voor hoge temperaturen


Wij zijn geen handelsonderneming die uw aanvraag doorstuurt naar een onbekende fabriek. Wij zijn een bronfabrikant met interne mogelijkheden voor het snijden, slijpen, polijsten, boren en thermisch vormen van gesmolten kwarts.


Wat dat betekent voor uw inkoop:

Aangepaste afmetingen zonder de catalogusbeperking. Stuur een tekening of een monster. Wij bewerken kwartsbuizen, platen, staven, flenzen, ringen, schijven, vensters, boten en smeltkroezen volgens uw print, inclusief niet-standaard OD/ID-combinaties, flenspatronen en sleufgeometrieën die catalogusleveranciers niet kunnen ondersteunen.


Productie met een lage MOQ voor R&D en speciale apparatuur. Wij begrijpen dat een pilotlijn geen 1.000 stuks nodig heeft. We ondersteunen kleine batch- en prototypebestellingen naast productievolumes, zodat u een ontwerp kunt kwalificeren voordat u zich aan de tooling wijdt.


Hoogzuivere materiaalopties met documentatie. Wij kopen en bewerken gesmolten kwartskwaliteiten die geschikt zijn voor halfgeleider-, optisch en laboratoriumgebruik. Voor kritische toepassingen zijn batchspecifieke materiaalcertificaten beschikbaar.


Toepassingsbewust citeren. Wanneer u een offerteaanvraag verzendt, vragen wij naar temperatuur, atmosfeer en beladingsomstandigheden. Als uw ontwerp een kenmerk heeft dat het bij bedrijfstemperatuur begeeft (onvoldoende wanddikte, niet-ondersteunde overspanning of een scherpe hoek die thermische spanning concentreert), vertellen we u dit voordat we materiaal snijden.


Exporteer ervaring die de leercurve verkort. We verzenden wereldwijd en begrijpen de documentatie-, verpakkings- en logistieke vereisten voor kwartscomponenten die geen verontreiniging of ruwe behandeling tolereren. Internationale kopers hoeven niet uit te leggen wat er op een proforma factuur of paklijst moet staan.


Snelle doorlooptijd van de onderdelen die uw project tegenhouden. De standaardfabricage van op maat gemaakte kwartsonderdelen kan van goedgekeurde tekening naar verzending gaan in een tijdsbestek van dagen tot enkele weken, in plaats van maanden, afhankelijk van de complexiteit en beschikbaarheid van materialen.


Als u momenteel een kwartscomponent aanschaft voor een proces op hoge temperatuur en de enige specificatie die u heeft is 'kwarts, hoge temperatuur', stuur ons dan de tekening en vertel ons wat het onderdeel eigenlijk moet doen. Voordat u bestelt, zullen wij het onderdeel citeren en eventuele ontwerp- of materiaalrisico's signaleren.


Verschillende vormen kwartsstaven


Kwartsglas is bestand tegen continue temperaturen van 1100–1200°C, waarbij kortetermijnuitslagen tot ~1400°C mogelijk zijn. Het absolute verwekingspunt is 1500–1670°C, maar praktische grenzen worden bepaald door ontglazing en doorzakken in plaats van smelten. Kwarts met lage OH en hoge zuiverheid is beter bestand tegen vervorming bij temperatuur. Op maat gemaakte kwartsfabrikanten lossen inkoopproblemen op door niet-standaard afmetingen te bewerken, lage MOQ's te accepteren en te adviseren over toepassingsspecifieke risico's zoals steunafstanden, atmosfeercompatibiliteit en controle van oppervlakteverontreiniging.


Aangepaste vervaardiging van kwartsglas


Luverre Quartz produceert en verkoopt een breed assortiment van hoge kwaliteit kwartsglas , inclusief kwartsbuizen, kwartsplaten, kwartsstaven, kwartsvensters, kwartskroezen, kwartsboten, kwartsflenzen, kwartsbekers, kwartsglasinstrumenten en meer. Wij kunnen voldoen aan allerlei maatwerkeisen voor kwartsglasproducten.


NEEM NU CONTACT MET ONS OP

SNELLE LINKS

PRODUCTCATEGORIE

NEEM CONTACT MET ONS OP

Toevoegen: 1e verdieping Runlian industrieel centrum nr. 116 QuFeng Rd., Haizhou Economische en technologische ontwikkelingszone Lianyungang City, provincie Jiangsu, China 222062
WhatsApp: +86- 13961398430
Tel: +86-518-85528012
Telefoon: + 13961398430
NEEM NU CONTACT MET ONS OP
Copyright     2022 Luverre(LYG) Technology Co., Ltd. Alle rechten voorbehouden.  Sitemap | Ondersteuning door Leadong.